Jak wybrać dobrą bramę uchylną?

W problematyce bramy uchylne zapewne pisano już sporo. Chociażby na stronie wytwórcy furt i napędów automatycznych do furt możemy poszukać bezmiar informacji w temacie bram uchylnych i wszelkich innych. Niemniej jednak na tych stronach omawiają każdą bramę oddzielnie, ale właściwie nie pokazują, jakie bramy garażowe są lepsze.

bramy uchylne Hormann

bramy uchylne

I dobrze, bo nie o to chodzi, która najgorsza, lecz która jest korzystna w konkretnych warunków i wrót. W naszej nieruchomości miałam mieć troje odmiennych furt. Wrota wjazdową na działkę, wrota do pomieszczenia garażowego i wrota do zakładu swojego męża. W zakładzie mąż trudnił się konstruowaniem artystycznych mebli i odnawianiem staroświeckich mebli. No i jak wciągnęłam się w zakres bram, to wydało się, że właściwie w każdym pomieszczeniu powinna być jest odrębna furta. W miejscu garażowym pokazały się bramy uchylne (Hormann). Na obszar posesji przydała się najwięcej brama wykuta przez ślusarza, ale z automatyką.

A w zakładzie małżonek zdecydował się zainstalować furtę harmonijkową, ponieważ zajmowała mu bardzo mało placu na wejściu, nie musiał robić progu na wjeździe do zakładu i mógł sobie lekko targać duże przedmioty. Taka jak w tytule brama uchylna w położeniu bramy wjazdowej mogła być całkiem bez sensu, dlatego, że z zasady jest ona dedykowana do zakładania w budynkach, dlatego zdecydowanie warto poznać opinie klientów. W zakładzie mężowi nie pasowała, dlatego, że w trakcie jej uchylania zajmowała fragment placu wyżej, niż np. stoi samochód, a tam czasem dosięgały wysokie szafy. Tymczasem w pomieszczeniu garażowym wydała się w sam raz. Warto też zamontować dobre napędy do bram garażowych (www.hormann.pl), by nie musieć ręcznie otwierać i zamykać bramy. Ani nie zabierała wiele miejsca na na wejściu, ani nie drażniła we wnętrzu, była wygodna w użytkowaniu, miała założony napęd automatyczny, ogólnie spełniała różne me oczekiwania.

Tak więc wybrnęłam z tematem furty w nieruchomości, dobierając każdą inną, ale zwłaszcza jestem usatysfakcjonowana z bramy uchylnej. Może dlatego, iż od początku dokładnie tego typu chciałam mieć, gdyż taką założyła nasza przyjaciółka i pragnęłam mieć identyczną.