Czy niezwykłe może być wesele

Jak barwne może być wesele?
Bez wątpliwości jeśli wesele ma zostać zapisane w kronikach rodu i byćopowiadane przez obywateli gminy, to bez cienia wątpliwości skłania się być z grubsza ciekawe, ale w związku z tym musi zwłaszcza być cokolwiek ciut ciut dramatyczne.

Te pożądane jakości są kontrowersyjne, ale szczególne działanie, jakim bywa wesele wymusza zjawiska rzadko kiedy pożądane. W naszej tradycji tak się poukładało, iż na wesele weselnicy zjawiają się z sercem na ręku, jak już ktokolwiek wręczył kopertę z zaproszeniem to ciężar olbrzymi z karku mu zniknął i niebezpieczeństwo niezrozumienia wiejskiego na na czas jakiś została rozwiana. To jest ta śmieszna myśl, później jest ciut ciut bardziej ponuro bynajmniej wciąż nie rozpaczliwie. Gorączkowe obliczanie stosunku wydatków do zasobności konta modeluje nam twarz, fizjologia powoli zaczyna o sobie przypominać ponieważ nie zawsze składa się tak jak chcemy. Ból głowy rośnie, wesele tuż tuż, wydatki pikują, klimat karleje.

Czas szczytowy zwiastuje ekstazę, wesele jako fenomen nabiera treści i cociekawscy biesiadnicy inicjują skanowanie falowania humoru.
Prawidłowością jest, że im głośniejszy wesele ma inaugurację tym bardziej wybuchowy przebieg ma finisz.