Domy z drewna

Od zawsze lubiłam domy z drewna i kiedy zdecydowaliśmy z Karolem, iż chcemy stawiać ranczo, to natychmiast miałam świadomość, że rodzinny dworek powinien być z bali drewnianych.

Domy drewniane

Drzewo naturalne przecież jest najlepszym izolatorem temperatury, wyraźnie skuteczniejszym niż sztuczne materiały, jakie dziś często używa do docieplania mieszkań.

Domek skonstruowany z bali drewnianych bywa zatem dobrze izolowany, i do tego tworzy się w nim łagodna atmosfera, charakterystyczny klimat, jakiego w żadnym razie nie stworzy nikomu dom z betonu. Podobnie dworek wystawiony w technice szkieletowej nie da domowi doskonałego miłego nastroju który przydają domy drewniane. Jest to kwestia zapachu, specyficznej jakości przestrzeni.

Domki z drewna

Obecnie materiał na domy drewniane maluje się mieszankami sprawiającymi, że bale drewniane nie są nieodporne na pożary, więc i kłopot wielkiego niebezpieczeństwa pożarem przestaje być istotne. Oczywiście każdemu zdrowo myślącemu pewnie nie muszę pisać, iż domy drewniane dają alternatywę egzystowania w naturalnych warunkach, przeto okazują się nieocenione dla zdrowia mieszkańców. Mają one jeszcze inną dodatnią cechę. Nie musi się czekać do kolejnego sezonu po wybudowaniu stanu surowego, więc praktycznie da się w tym domku mieszkać tego samego roku, w którym rozpoczniemy budowanie. Domek buduje się z przygotowanych wcześniej części przywiezionych na działkę i generalnie po trzech miechach możemy w owym już mieszkać. Nasz dom więc okaże się z drewna. Została naszej rodzinie jedynie idea wybrania firmy, jaka ma ów budynek stawiać.

Na podstawie artykułu: Drzwi wewnętrzne w domu- Drefor Poznań